Komunikaty

Najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w 2010r. uhonorowane

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Placówka Terenowa w Raciborzu

ul. Ludwika 4, 47-400 Racibórz
tel.: (0-32) 415-99-59; fax: (0-32) 453-94-29

 

 

 

Najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w 2010r. uhonorowane

 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 roku prowadzi we współpracy z Ministerstwem  Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych oraz Państwową Inspekcją Pracy, ogólnokrajowy konkurs: „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. O skuteczności popularyzacji w ten sposób „Zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym” świadczy liczba uczestników konkursu. W kategorii gospodarstw indywidualnych wzięło w nim udział już ponad 10 tyś. Gospodarstw, w tym 1101 w tegorocznej edycji.

 

Zwycięzca krajowych eliminacji w tej kategorii otrzymuje główną nagrodę Prezesa Kasy. W tym roku był nią ciągnik F-4 6258 z „Farmer” z Sokółki, który zdobyli Państwo Małgorzata i Wojciech Musiołowie z Niecieczy w woj. małopolskim.

 

Z finalistami konkursu spotkali się na gali zorganizowanej 25 września podczas AGRO SHOW w Bednarach: organizatorzy, patronowie i fundatorzy nagród. Podsumowując wyniki Prezes Kasy Henryk Smolarz, powiedział, że rosnący z roku na rok poziom rywalizacji sprawia, iż coraz trudniejsza staje się ocena uczestników konkursu i podział nagród. Gospodarstwa wizytowane w ramach konkursu są prowadzone nowocześnie, estetycznie i wzorowo pod względem bhp. W uznaniu bardzo wysokiego poziomu laureatów tegorocznej edycji, Kasa przyznała 6 dodatkowych wyróżnień specjalnych. Relacja z Gali i lista zwycięzców są dostępne na stronie www.krus.gov.pl

 

Miło nam poinformować, że na terenie działania Placówki Terenowej KRUS w Katowicach do VIII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” przystąpiło 12 uczestników. W  etapie regionalnym konkursu wyłoniono 3 najbezpieczniejsze gospodarstwa. Są to:

- gospodarstwo Państwa Elżbiety i Bronisława Kapias z miejscowości Goczałkowice,

- gospodarstwo Barbary i Piotra Jendrysik z miejscowości Świbie,

- gospodarstwo Iwony i Eryka Cimała z miejscowości Żory.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Placówkę Terenowa KRUS w Katowicach, Śląską Izbę Rolniczą w Katowicach oraz Państwową Inspekcję Pracy OIP w Katowicach.

Ogólnie w województwie śląskim zgłoszone zostały do udziału w tym konkursie  łącznie 42 gospodarstwa,  natomiast pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim  zostało przyznane  Państwu Elżbiecie i Januszowi Trendom zam. w Ślęzanach , których gospodarstwo w etapie ogólnokrajowym zdobyło nagrodę za najbezpieczniejszą organizację przestrzenną.   

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy kolejne gospodarstwa do udziału w przyszłorocznym konkursie, którego regulamin ukaże się w początkach 2011 roku. Pisemne zgłoszenia będą przyjmować wszystkie terenowe jednostki Kasy.                                                                                                 (Źródło KRUS )

 

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 27 grudnia 2012 00:28
Dokument wprowadzony do BIP przez: Administrator
Ilość wyświetleń: 692
27 grudnia 2012 00:38 (Administrator) - Zmiana danych dokumentu.
27 grudnia 2012 00:28 (Administrator) - Dodanie dokumentu.